SPORT, 15 Nëntor 2023, 23:18

Izraeli e barazon në minutën e 89-të, Zvicra duhet të presë për kualifikimin në Europian

Izraeli e barazon në minutën e 89-të, Zvicra duhet të

Zvicra ka humbur sot mundësinë më të mirë për të siguruar kualifikimin direkt në Euro 2024, pasi është ndalur në një barazim 1-1 përballë Izraelit në ndeshjen e prapambetur nga muaji i kaluar.

Helvetët me një fitore siguronin kualifikimin në Europian dhe kishin mundësinë e artë në këtë sfidë, të cilën Izraeli e luante në “shtëpi” në Hungari. Goli i Vargas në pjesën e parë i dha avantazhin skuadrës zvicerane e cila dukej e sigurt në vazhdimësinë e mëtejshme në turne.

Por në pjesën e dytë, Izraeli u shfaq shumë më ngulmues dhe krijoi rreziqe para portës së Somer, derisa gjeti në minutën e 89-të golin me anë të Vaisman, për të barazuar shifrat në 1-1 dhe për të mbajtur ende të hapur grupin kualifikues në të cilin bën pjesë edhe Kosova.

IZRAEL-ZVICËR 1-1
89′ Vaisman / 36′ Vargas

Izraeli e barazon në minutën e 89-të, Zvicra duhet të