SPORT, 16 Nëntor 2022, 09:29

Italia nuk i kursen yjet sonte ndaj Shqipërisë, si priten të rreshtohen kampionët e Europës në “Air Albania”

Italia nuk i kursen yjet sonte ndaj Shqipërisë, si priten të

Shqipëria do të përballet mbrëmjen e sotme ndaj Italisë në orën 20:45 në stadiumin “AIR Albania” në një ndeshje miqësore.

Roberto Mançini mendohet se nuk do t’i kursejë yjet në fushë sot në mbrëmje.

Pritet që Italia të luajë me këtë formacion: Donaruma në portë, Skalvini, Bonuçi dhe Bastoni në mbrojtje.

Në krahë Di Lorenco dhe Di Marko, ndërsa në qendër treshja Verati-Tonali-Barela, ndërsa përpara Zaniolo dhe Raspadori, ose Grifo.

Italia nuk i kursen yjet sonte ndaj Shqipërisë, si priten të