SPORT, 19 Shtator 2022, 10:25

Humbja e parë në Serinë A, futbollisti i Milanit pas sfidës me Napolin: Një disfatë që mund të tretet

Humbja e parë në Serinë A, futbollisti i Milanit pas sfidës

Dje ishte hera e shtatëdhjetë që luan me fanellën e Milanit dhe për trajnerin është ndër lojtarët më të rëndësishëm, pasi di të bëjë shumë role.

Më në fund titullar dje pas një dëmtimi që e mbajti larg fushave. Rade Kruniç zëvendësoi denjësisht Leaon, por pas ndeshjes ishte i zhgënjyer për rezultatin. Lidhur me humbjen ndaj Napolit, mesfushori i “Djallit” deklaroi për mediat:

“Është e tretshme si humbje, por pikët vlejnë shumë. Ndaj një kundërshtari si ky nuk ishte e lehtë, por nuk mund të jemi të lumtur vetëm për paraqitjen.

U treguam më të aftë se ata në menaxhim, por nuk shkoi mirë. Mendoj edhe se ishim të pafatë. Mund të kishim bërë më shumë në pjesën e parë, një gol do të na kishte ndihmuar”.