SPORT, 22 Maj 2022, 23:28

Granada e Uzunit rrëzohet nga La Liga, Muriqi shpëton Majorkën me asist

Granada e Uzunit rrëzohet nga La Liga, Muriqi shpëton Majorkën me

Myrto Uzuni do të luajë në Segunda Divizion. Granada e tij u rrëzua nga La Liga, teksa barazoi pa gola në shtëpi ndaj Espanjolit.

Skuadra e Majorkës ku luan Vedat Muriqi i ka shpëtuar rënies nga La Liga duke fituar 0-2 ndaj Osasunës me golat e Angel  dhe Grneier.

Muriqi luajti një rol kyç në luftën e Majorkës për mbijetesë, teksa në këtë ndeshje dha asist.