SPORT, 12 Nëntor 2023, 23:03

Goli i çmendur i Dimarkos dhe penalltia e Çalhës, Interi likuidon Frozinonen dhe marshon i vetëm në krye

Goli i çmendur i Dimarkos dhe penalltia e Çalhës, Interi

Interi bëri detyrën mbrëmjen e sotme, duke mposhtur me rezultatin 2-0 Frozinonen e Çunit dhe Ibrahimoviçit shqiptar. Goli i çmendur nga mesfusha i Dimarkos në minutën e 43-të dhe realizimi me penallti i Çalhanoglusë në minutën e 48-të, i dhuruan 3 pikë të arta zikaltërve të Inzaghit, që udhëheqin të vetëm kampionatin me 31 pikë, dy më shumë se ndjekësit e Juventusit.  

Vlen të theksohet fakti se më datën 26 nëntor, Seria A do të kulmojë me supersfidën Juventus-Interi, ku spektakli duket i garantuar.

FT INTER – FROZINONE 2-0

Dimarko 43′, Çalhanoglu 48′ (p).