SPORT, 14 Prill 2024, 17:12

Goli i 10-të në La Liga, Uzuni realizon me Granadën (VIDEO)

Goli i 10-të në La Liga, Uzuni realizon me Granadën (VIDEO)

Myrto Uzuni protagonist. Sulmuesi shqiptar ia doli të realizojë gol në ndeshjen mes Granadës dhe Alaves, takim ky i vlefshëm për La Liga.

Uzuni u tregua i saktë nga pika e bardhë e penalltisë, në minutën e nëntë. Për Uzunin ky është goli i 10-të në La Liga, pas 30 ndeshjesh kampionat. Granada renditet në vendin e 19-të dhe synon mbijetesën.