SPORT, 13 Prill 2024, 09:45

Duel në distancë për kreun dhe luftë për mbijetesë, njihuni më përballjet e sotme në Kategorinë e Parë

Duel në distancë për kreun dhe luftë për

Pas Vora-Flamurtari (2-3) një ditë më parë, sot do të luhen 4 takime të tjera në kuadër të javës së 29-të të Kategorisë së Parë, tre në orën 15:00 dhe një në 19:00.

Bylisi pret Korabin në Ballsh, për të marrë tri pikët e radhës dhe duke shpresuar që Elbasani kryesues të ndalet në shtëpi me Apoloninë. Pra, luftë sportive në distancë për kreun.

Luzi pret Lushnjën, me vendasit që kërkojnë të paktën të hyjnë në zonën play-ot që të shmangin rënien në të Dytën. Tomori i vendit të fundit dhe thuajse i rënë nga kategoria, pret Burrelin, me matjanët që duan të shmangin zonën play-ot dhe kërkojnë fitoren.

NDESHJET E SOTME

BYLIS-KORABI 15:00

LUZI-LUSHNJA 15:00

TOMORI-BURRELI 15:00

ELBASANI-APOLONIA 19:00.