SPORT, 14 Prill 2024, 16:13

Do të largohet nga Bergamo, Chelsea ofron 60 milionë euro për lojtarin e Atalantës

Do të largohet nga Bergamo, Chelsea ofron 60 milionë euro për

Teun Koopmeiners me siguri do të largohet nga Atalanta në verë.  Për mesfushorin ka shfaqur interesim Juventusin, por së fundmi një emër tjetër ka hyrë në garë.  Siç raportoi mëngjesin e sotëm ‘SportMediaset’, Chelsea ka gati një ofertë shumë të rëndësishme, me vlerë 60 milionë euro. Një shifër kjo e konsiderueshme dhe që do merret në shqyrtim nga klubi i Serie A.

Holandezi ka veshur fanellën e skuadrës së Bergamos që në verën e vitit 2021. Asokohe, Atalanta bleu kartonin e lojtarit nga AZ Alkmaar për 14 milionë euro.