SPORT, 24 Shtator 2022, 10:38

Disfata e Gjermanisë ndaj Hungarisë, Myler justifikohet: Nuk ishte dita jonë!

Disfata e Gjermanisë ndaj Hungarisë, Myler justifikohet: Nuk ishte

Fitorja e kombëtares hungareze me rezultatin 0-1 ndaj Gjermanisë nuk ka shkaktuar surprizë te mesfushori veteran, Tomas Myler. 33-vjeçari nuk ka ngurruar të vlerësojë kundërshtarët për fitoren, por i ka disa fjalë edhe për shokët e tij:

“Hungaria a vërtetoi edhe një herë që nuk është një kundërshtar i zakonshëm.

Njerëzve nuk u bën përshtypje kur emra të kombëtareve të niveleve të tilla duelojnë përballë kombëtareve të mëdha, por sot fitohet në fushë dhe jo nga emri.

Por kjo nuk do të thotë se ne nuk luftuam më maksimum dhe në fund u mposhtëm nga një rast episodik”, pohoi ndër të tjera Myler.