SPORT, 16 Nëntor 2023, 10:24

Dëmtohet titullari i Italisë, Spaleti bën provat për Maqedoninë e Veriut

Dëmtohet titullari i Italisë, Spaleti bën provat për

Lajm i keq për kombëtaren italiane dhe për Interin. Në stërvitjen e pasdites së djeshme në Koverçiano, Alesandro Bastoni u ndal dhe braktisi seancën. Sipas ekzaminimeve të para do të ishte një mbilodhje muskulore në pulpën e djathtë.

Më shumë detaje do të zbulohen nesër, kur ish-lojtari i Atalantës do të kryejë testet instrumentale. Është e qartë se edhe Interi qëndron në ankth pasi me rifillimin e Serisë A do të luhet me Juventusin, një sfidë tashmë dukshëm në rrezik të madh për 24-vjeçarin.

FORMACIONI – Ndaj Maqedonisë së veriut nevojitet kujdes, por cilat janë zgjedhjet e Luçiano Spaletit?

Mes shtyllave, padyshim, Donarumma, ndërsa në linjën me 4 lojtarë do të shohë Darmian (duke qenë se Kambiazo nuk është në formën e tij më të mirë për shkak të një problemi në kavilje) dhe Dimarko të freskët nga eurogoli kundër Frozinones në krahë, me dyshen Açerbi-Gati në qendër duke pasur parasysh problemin e Bastonit.

Në mesfushë Barela dhe Fratezi do të veprojnë përkrah Zhorzhinjos së rikthyer, ndërsa treshja e sulmit do të përbëhet nga Berardi, Skamaka dhe Kieza, për shkak të mosgrumbullimit të Imobiles.