SPORT, 14 Prill 2024, 11:11

Asist dhe super gol, Lionel Mesi i jep fitoren skuadrës së Inter Majemit

Asist dhe super gol, Lionel Mesi i jep fitoren skuadrës së Inter

Lionel Mesi shënoi një tjetër supergol në karrierën e tij. Ai dha edhe një asist vërtet të bukur për Inter Majemin në fitoren 3-2 kundër Sporting Kansas Siti.

Pasi pësoi një gol pas vetëm gjashtë minutash lojë, Inter Majemi u përgjigj mirë. Mesi mori topin jashtë zonës në minutën e 18-të dhe bëri një pasim të bukur në zonë për të riun Diego Gomez, i cili shënoi duke barazuar ndeshjen në 1-1.

Më pas, në fillimin e pjesës së dytë, Leo kaloi skuadrën e tij në avantazh me golin e tij të 5-të të sezonit në MLS. Një finalizim mahnitës nga jashtë zonës. Mjafton ta shikoni në videon e mëposhtme.