BOTA, 20 Nëntor 2023, 09:16

VIDEO/ Ushtria izraelite rrethon spitalin indonezian në Gaza

VIDEO/ Ushtria izraelite rrethon spitalin indonezian në Gaza

Forcat izraelite kanë rrethuar spitalin indonezian dhe po bombardojnë zonën në përpjekje për të përsëritur atë që ndodhi në spitalin Al Shifa disa ditë më parë. Sipas Al Jazeera duket se do të ketë një përpjekje për të hyrë në spital.

Një video e postuar në rrjetet sociale, shihet që ka shpërthyer një zjarr pranë Spitalit indonezian në Gaza, ndërsa në sfond u dëgjuan një seri shpërthimesh të forta.

Forcat izraelite vazhdojnë të bombardojnë veriun e Gazës dhe zonën e Spitalit indonezian, i cili tashmë është mbyllur, por ende strehon palestinezët që kanë ikur nga shtëpitë e tyre.

Më herët, ushtria izraelite bombardoi tre ndërtesa në kampin Nuseirat në Rripin qendror të Gazës, duke shkaktuar të paktën 22 viktima.