BOTA, 3 Dhjetor 2023, 20:31

Ushtria ruse bombardon Khersonin, dy viktima dhe shtatë të plagosur

Ushtria ruse bombardon Khersonin, dy viktima dhe shtatë të plagosur

Zyrtarët ukrainas thanë se dy persona u vranë dhe shtatë u plagosën gjatë bombardimeve që goditi një ndërtesë banimi shumëkatëshe në qendër të qytetit Kherson.

Trupat ruse braktisën Kherson dhe bregun perëndimor të lumit Dnipro në fund të vitit të kaluar, por tani rregullisht po bombardojnë në këto zona nga pozicionet në bregun lindor, shkruan Reuters.

Roman Mrochko, kreu i administratës ushtarake të qytetit Kherson, tha se granatimet vranë dy persona dhe plagosën shtatë të tjerë.