BOTA, 28 Nëntor 2023, 13:26

Ushtria izraelite sulmon me raketa Libanin jugor

Ushtria izraelite sulmon me raketa Libanin jugor

Ushtria izraelite goditi me raketa rajonin kufitar të Libanit. Sipas lajmit të agjencisë zyrtare libaneze NNA, forcat izraelite kanë goditur me raketa zonën rreth vendbanimit Ayta al-Shaab, që ndodhet në rajonin kufitar në jug të Libanit.

Nuk është dhënë asnjë informacion në lidhje me humbje jetësh apo dëme materiale nga sulmi. Në përleshjet mes ushtrisë izraelite dhe Hezbollahut që nga 8 tetori janë vrarë 86 anëtarë të Hezbollahut dhe 6 ushtarë izraelitë.

Përplasjet midis Izraelit dhe Hezbollahut janë ulur kryesisht pas “pauzës humanitare” të arritur nga Izraeli dhe Hamasi më 24 nëntor.