BOTA, 16 Nëntor 2023, 09:02

Izraeli bombardon shtëpinë e liderit të Hamasit, IDF: Përmbante infrastrukturë terroriste

Izraeli bombardon shtëpinë e liderit të Hamasit, IDF:

Shtëpia e një udhëheqësi të lartë të Hamasit është goditur nga avionët luftarakë izraelitë, kanë pohuar Forcat Mbrojtëse të Izraelit.

Shtëpia e Ismail Haniyeh në Gaza u godit gjatë natës pasi trupat zbuluan se ajo “përmbante infrastrukturë terroriste”, tha ajo.

IDF tha se prona “shpesh shërbeu si një pikë takimi për liderët e lartë të Hamasit për të drejtuar sulmet terroriste kundër civilëve izraelitë dhe ushtarëve të IDF”.

Haniyeh shërben si kreu i byrosë politike të grupit militant, shtoi IDF.