BOTA, 19 Nëntor 2023, 15:02

Pushtimi i Rripit të Gazës, betejë mes militantëve të Hamasit dhe ushtarëve izraelitë (VIDEO)

Pushtimi i Rripit të Gazës, betejë mes militantëve të

Forcat izraelite kanë hedhur në erë tunelet e Hamasit dhe kanë goditur militantët e këtij grupi palestinez me raketahedhës.

Tanket dhe ushtarët e IDF-së izraelite, zhvilluan luftimet të ashpra me militantët e Hamasit në qytetin e Gazës.

Trupat tokësore luftuan në këtë qytet, duke hedhur në erë tunelet që Hamasi i shfrytëzon për të lëvizur, fshehur armë, por edhe për të kryer sulme.

Pamjet e publikuara më poshtë, shfaqin sekuenca nga kjo betejë mes militantëve të Hamasit dhe ushtarëve izraelitë, që kanë rrethuar atë zonë në Rripin e Gazës.

Në anën tjetër, nga IDF-ja kanë bërë të ditur se janë në përfundim të operacionit në veri të Gazës, dhe se tani pritet të zgjerohen në jug të Rripit të Gazës.