BOTA, 18 Nëntor 2023, 18:26

Konflikti i armatosur Izrael-Hamas presidentja e KE-së: Kundër dëbimit me forcë të palestinezëve në Gazë

Konflikti i armatosur Izrael-Hamas presidentja e KE-së: Kundër

Presidentja e Komisionit Europian Ursula von der Leyen, ka deklaruar se është kundër evakuimit të detyruar të palestinezëve nga Gaza. Deklarata erdhi gjatë një takimi në Kajro me presidentin egjiptian, Abdel Fattah Al Sisi.

Ndërkohë ushtarët izraelitë nga njësia speciale Duvdevan bastisën infrastrukturat e ndryshme të Hamasit në Gaza.

Në njërën prej tyre brenda një shkolle u gjetën sasi të mëdha armësh dhe pajisje ushtarake.