BOTA, 21 Nëntor 2022, 17:25

Sulmi me raketa nga forcat ruse, vritet prokurorja në Kharkiv

Sulmi me raketa nga forcat ruse, vritet prokurorja në Kharkiv

Një prokurore në zonën e Kharkiv thuhet se u vra në një sulm me raketa ruse.

Një deklaratë nga zyra e prokurorit rajonal të Kharkiv tha: “Ne shprehim ngushëllimet tona të sinqerta për familjen dhe miqtë e prokurores Olena Maslych, e cila vdiq si rezultat i zjarrit me raketa ruse”.

“Udhëheqja dhe stafi i prokurorisë rajonale të Kharkiv janë thellësisht të pikëlluar nga humbja, vdekja e Olena Oleksandrivna Maslych, prokurores së divizionit Shevchenkiv të zyrës së prokurorisë së qarkut Kupyan të rajonit të Kharkiv.

Prokurorja u vra më 20 nëntor si rezultat i një sulmi me raketa ruse në sektorin e banimit të fshatit Shevchenkive të rrethit Kupyan.”