BOTA, 20 Nëntor 2022, 21:38

Egjipt/ Autobusi përplaset me kamionin, raportohet për 12 viktima

Egjipt/ Autobusi përplaset me kamionin, raportohet për 12 viktima

Një tragjedi ku kanë humbur jetën të paktën 12 persona ka ndodhur në Egjipt.

Gjithçka ka ndodhur si pasojë e një aksidenti rrugor, kur autobusi me të cilin ata po udhëtonin, u përplas me një kamion në afërsi të zonës bregdetare të Hurghada në pjesën lindore të Egjiptit, njofton Ministria e Shëndetësisë në Egjipt.

Kujtojmë se ky është aksidenti i dytë që ndodh në Egjipt në më pak se dhjetë ditë.

Më 12 nëntor, 20 persona humbën jetën kur minibusi me të cilin po udhëtonin u përmbys, duke rënë në një kanal të deltës së lumit Nilit në veri të vendit.

Sot, “12 persona u vranë dhe tridhjetë të tjerë u plagosën dhe u dërguan në spitalet e afërta”, tha Ministria e Shëndetësisë në një deklaratë.

Autoritetet përgjegjëse po punojnë për zbardhjen e plotë të rrethanave të ngjarjes.