BALLKAN, 18 Prill 2024, 17:28

Rrezik për përmbytje në Greqi, paralajmërojnë meteorologët: Në ditët në vijim stuhi dhe erëra të forta

Rrezik për përmbytje në Greqi, paralajmërojnë

Moti i keq ka sjellë përmbytje edhe në Greqi. Disa zona janë mbuluar nga uji.

Autoritetet bëjnë thirrje që qytetarët të tregohen të kujdesshëm. Deri të shtunën pritet që të ketë sërish reshje dhe erëra të forta.

Sipas shërbimeve meteorologjike, kjo valë e motit do të përqendrojë potencialin e saj më të madh drejt Perëndimit, qendrës, veriut dhe drejt Egjeut lindor.