AKTUALITET, 4 Shkurt 2023, 22:32

“Vrasës demokracie! Dorëhiqu!”/ Tirana mbushet me postera kundër Ramës (FOTO)

“Vrasës demokracie! Dorëhiqu!”/ Tirana mbushet me postera

Opozita ka filluar përgatitjet për organizimin e protestës së thirrur nga ish-kryeministri Sali Berisha më 11 shkurt.

Disa ditë përpara, mbështetës të Partisë Demokratike kanë ngjitur postera në muret e Tiranës ku shfaqet kryeministri Rama dhe ish-zyrtari i FBI-së, Charles McGonigal.

Siç shihet nga fotot, në postera shkruhen: “Vrasës demokracie, “Dorëhiqu”, një formë thirrje kundër kryeministrit Edi Rama.

Ish-kryeministri Sali Berisha njoftoi disa ditë më parë zhvillimin e protestës së 11 shkurtit, pas publikimit të skandalit të ish-zyrtarit të FBI-së, Charles McGonigal dhe lidhjet e tij me kreun e qeverisë shqiptare.

Protesta do të zhvillohet në orën 12:00 përpara kryeministrisë. Prej disa ditësh, Berisha dhe kreu i Partisë së Lirisë, Ilir Meta u kanë bërë thirrje qytetarëve që t’u bashkohen në protestë.

“Vrasës demokracie! Dorëhiqu!”/ Tirana mbushet me postera

“Vrasës demokracie! Dorëhiqu!”/ Tirana mbushet me postera

“Vrasës demokracie! Dorëhiqu!”/ Tirana mbushet me postera

“Vrasës demokracie! Dorëhiqu!”/ Tirana mbushet me postera

“Vrasës demokracie! Dorëhiqu!”/ Tirana mbushet me postera

“Vrasës demokracie! Dorëhiqu!”/ Tirana mbushet me postera

“Vrasës demokracie! Dorëhiqu!”/ Tirana mbushet me postera

“Vrasës demokracie! Dorëhiqu!”/ Tirana mbushet me postera

“Vrasës demokracie! Dorëhiqu!”/ Tirana mbushet me postera

“Vrasës demokracie! Dorëhiqu!”/ Tirana mbushet me postera