AKTUALITET, 20 Shkurt 2024, 19:45

VIDEO/ Ja momenti kur disa të rinj rrëzojnë gardhin metalik në protestën e opozitës

VIDEO/ Ja momenti kur disa të rinj rrëzojnë gardhin metalik

Pamjet që shihni tregojnë momentin kur disa protestues të rinj hipin sipër barrierave metalike dhe më pas shkatërrojnë një pjesë të gardhit, të vendosur para Kryeministrisë.

Teksa mbanin në dorë flamuj të PD-së, të rinjtë bënë skena provokuese përballë policisë, e cila ishte bërë në formën e gardhit.

Fatmirësisht nuk ka pasur konfrontime fizike, por protestuesit kanë hedhur molotovë, dhe flakadanë para Kryeministrisë. Për më tepër shihni videon e publikuar nga LSA.