AKTUALITET, 24 Janar 2023, 16:02

U kap me lëndë narkotike, arrestohet 45-vjeçari shqiptar në Itali

U kap me lëndë narkotike, arrestohet 45-vjeçari shqiptar

Policia italiane ka arrestuar një 45 vjeçar shqiptar pasi i janë gjetur dhe sekuestruar lënë narkotike “kokainë dhe marijuanë”.

I riu u arrestua nën masën e e sigurisë “arrest me burg” të dhënë nga gjyqtari, i hetimeve paraprake të Gjykatës së Komos.

Mediat italiane raportojnë se, arrestimi i shqiptarit është bërë në Compagnia di Cantù.

I arrestuari ndodhet në burgun Bassone në Como duke vuajtur dënimin e tij.