SPORT, 26 Janar 2023, 21:19

Tirana gjen “bomberin” e ri, mund Erzenin dhe nis arratinë si “kampione dimri”

Tirana gjen “bomberin” e ri, mund Erzenin dhe nis arratinë si

Tirana e mbyll gjysmën e parë të sezonit si “kampione dimri” dhe në arrati përballë ndjekësve. Skuadra bardheblu ka mundur me shifrat 2-0 Erzenin dhe tashmë sheh të shkojë në katër pikë diferenca me ndjekësin më të afërt.

Sfida në “Niko Dovana” mes dy skuadrave ka qenë shumë e bukur, me ekipet që kërkuan me ngulm golin duke prodhuar lojë dhe raste. Shijakasit iu afruan disa herë në pjesën e parë, teksa goditën edhe traversën, ndërsa në të dytën ishte Tirana që u shfaq më konkrete dhe Gjumsi ishte ai i cili tronditi shtyllën e portës së Xhikës.

Insistimi i bardhebluve u shpërblye në fund të ndeshjes kur Krasniqi shkaktoi penallti pas një prekje topi me dorë. Hasani goditi saktësisht dhe shënoi golin e avantazhit, teksa Erzeni u hodh i gjithi në sulm. Por nga hapësirat mbrapa përfituan edhe një herë bardheblutë të cilët vulosën fitoren 2-0 me një tjetër gol të Hasanit, i cili tashmë merr statusin e “bomberit” të skuadrës pas largimit të Xhixhës.