AKTUALITET, 20 Shkurt 2024, 19:41

“Rilindja e Ramës na mësoi se s’mund t’i marrim të mirëqenia normat europiane”, Salianji: Ja çfarë i mban në pushtet

“Rilindja e Ramës na mësoi se s’mund t’i marrim

Deputeti demokrat, Ervin Salianji, është shprehur se Rilindja e kryeministrit Edi Rama i ka mësuar se vlerat europiane nuk mund t’i marrin të mirëqena.

“Sot nga kjo protestë i kemi treguar regjimit dhe kemi çuar në çdo shtëpi dritën e shpresës. Për Shqipërinë keni bërë më shumë se në 10 vite ka bërë çdo institucion. Pas rënies së regjimit komunist, pas rënies së diktuarës, askush nuk e kishte menduar se do duhej të mblidheshim prapë. Rilindja e Edi Ramës na mësoi se s’mund t’i marrim të mirëqenia normat europiane.

Sot kemi arritur në ditën ku intelektuali u zëvendësua me të fortin e zonës për t’i siguruar vota. Mbërritëm në ditën ku vetëm Shqipëria dhe Serbia e Vucicit nuk bëjnë zgjedhje të ndershme.

Erdhën në kohën kur kryeministri ka bashkëpunëtorët në burg për korrupsion dhe vetë shfaqet si të jetë i pastër dhe pa asnjë mëkat. Të dashur miq, ky kryeministër nuk ka miq, aleatë e partner, sepse nuk mund të pranojë një shtetar si ky. E vetmja gjë që e mban në pushtet është indiferenca, mpirja e njerëzve, frika dhe përçarja për të cilën sot i kemi dhënë përgjigje me bashkim”, tha Salianji.