AKTUALITET, 14 Maj 2024, 11:15

RENEA ‘blindon’ Fierin, pika të shumta kontrolli pas vrasjes së efektivit të “Shqiponjave”

RENEA ‘blindon’ Fierin, pika të shumta kontrolli pas vrasjes

Pika të shumta kontrolli kanë ngritur ‘blutë’ e Fierit në të gjitha hyrje daljet e qytetit për ndalimin e 23 vjeçarit Azgan Mërnica që vrau ditën e djeshme policin e forcave “Shqiponja” dhe që ende vazhdon të jetë i lirë.

Që prej ditës së djeshme, në kërkim të 23 vjeçarit janë angazhuar forca të shumta policie FNSH dhe ato të RENEA por pa rezultat.

Burime konfidenciale nga policia bëjnë me dije se janë shoqëruar disa persona të afërm dhe shokë të autorit. Kërkimet janë përqendruar në afërsi të fshatit Sulaj.