AKTUALITET, 21 Shkurt 2024, 20:12

Një ditë pas protestës para Kryeministrisë, Berisha: Me Ramën nuk ka zgjedhje, të krijohet qeveria teknike

Një ditë pas protestës para Kryeministrisë, Berisha: Me

Një ditë pas protestës, ish-kryeministri Sali Berisha tha se u faktua se familja demokrate është më e madhja, më e bashkuara, më e fortë se kurrë sot.

Ai u shpreh se kishte një kërkesë për demokratët, duke theksuar se uragani i protestës të mos shihet si një arritje, por si një pikënisje.

Berisha bëri thirrje për krijimi e një qeverie teknike, pasi siç u shpreh ai me Edi Ramën nuk ka zgjedhje.

“Nuk ka më kohë për të humbur, o sot o kurrë, ti futemi punës, shqiptarët na besojnë dhe na mbështesin, mosbindja civile do të vazhdojë. Shqipëria do të kthehet në normalitet vetëm kur Rama të iki, kur të krijohet qeveri teknike, të ecim drejt zgjedhjeve të lira dhe të ndershme”, tha Berisha.

“Familja demokrate ka përfunduar reflektimin e saj, ka nxjerrë mësime nga opozita e saj e gjatë.

Ka gati projektin për shpëtimin e Shqipërisë dhe asgjë nuk e ndalon dot atë për ardhjen në pushtet.

Sepse ne jemi shpresa e vetme që po ruajmë pluralizmin, se jemi të vetmit që po qëndrojmë për traditën dhe dinjitetin e popullit shqiptar.

Sepse jemi i vetmi pushtet që nuk jemi korruptuar nga Edi Rama dhe po zbërthejmë gjithmonë e më shumë aferat e tij të tmerrshme.

Një vjedhës i papërmbajtur, një diktatoruc i ulët, këto na bëjnë neve shumicë, na bëjnë neve një rrezik të madh për regjimin.

Këto na bëjnë neve fitues të sigurtë.

Sollëm si fillim, shpresën tek rruga e shpresës. Dje shpresa, solli besimin. Nesër besimi do të sjellë fitoren. Fitore, fitore, fitore. Të dashur miq!