SPORT, 28 Janar 2023, 20:57

Milot Rashica shkëlqen në Turqi, shënon golin e parë me fanellën e Gallatasarait

Milot Rashica shkëlqen në Turqi, shënon golin e parë me

Shqiptari i Kosovës Milot Rashica ka shkëlqyer sot me fanellën e Gallatasarait. Në minutën e 88′ të sfidës Rashica shënoi golin e tij të parë në kampionat.

Ekipi i tij fitoi me rezultatin 4-0 kundër Giresunspor.

Rikujtojmë që futbollisti u transferua këtë verë te klubi i Gallatasarait, ku po lufton për një vend si titullar i përhershëm. Ai gjithashtu është pjesë e Kosovës dhe vazhdon të jetë një nga të preferuarit e tifozëve “dardanë”.