AKTUALITET, 28 Janar 2023, 13:11

Megaoperacioni i Antimafias Italiane dhe SPAK për grupin e trafikut të drogës, arrestohen katër vëllezërit shqiptar në Itali

Megaoperacioni i Antimafias Italiane dhe SPAK për grupin e trafikut të

Në operacionin antidrogë që u finalizua i drejtësisë shqiptare me Antimafian Italiane, për të cilin Prokuroria e Posaçme lëshoi 21 urdhërarreste, ishin dhe katër vëllezër shqiptar.

Katër vëllezërit bashkë më pjesë tjerë të arrestuarve akuzohen për përfshirje në një organizatë ndërkombëtare të trafikut të drogës. ATta jetonin në Palazzolo.

Drejtësisë italiane i është dashur vite për të finalizuar këtë operacion, që prej vitit 2017.