AKTUALITET, 25 Janar 2023, 19:55

Me tre armë në makinën me targa franceze, arrestohet në Holandë 21-vjeçari shqiptar

Me tre armë në makinën me targa franceze, arrestohet në

Një 21-vjeçar nga Shqipëria është arrestuar pasditen e së martës në Urën e Moerdijkut në Holandë. Policia e ka kapur në një pikë karburanti pak më larg burrin, i cili drejtonte një makinë me targa franceze.

Sipas policisë, shqiptari kishte një histori të paqartë se çfarë po bënte në vend dhe nuk kishte vendbanim fiks në Holandë.

Kur u kontrollua makina e tij, oficerët gjetën tre armë zjarri, ose diçka shumë të ngjashme. Ai u arrestua dhe u dërgua në mbajtje për pyetje të mëtejshme. Makina dhe armët janë sekuestruar për hetime të mëtejshme.