AKTUALITET, 3 Shkurt 2023, 12:56

“McGonigal më kërkoi takim me mesazh në telefon”, Vasili reagon për deklaratave të Ramës: Kështu veprojnë vetëm mafiozët, por kurrë kryeministrat

“McGonigal më kërkoi takim me mesazh në telefon”,

Nënkryetari i Partisë së Lirisë, Petrit Vasili ka reaguar pas deklaratave të kryeministrit Rama në emisionin "Të Paekspozuarit", i cili tha se takimin e parë me McGonigal e kishte bërë pas kërkesës me telefon që i kishte bërë agjenti i FBI-së.  

Vasili thotë se “me një mesazh takohen vetëm agjentet e rëndomte ose mafiozet, por kurrë kryeministrat”.

Postimi i Vasilit

Edi Rama thotë hapur se Mc Gonigalin e ka takuar me një mesazh ne telefon.(VIDEO).

Pas mesazhit, ndodh takimi.

Merr pjesë në takim Rama + Mc Gonigal + Neza + Duçka dhe ky është takimi i famshëm zyrtar ne zyrën e kryeministrit.

As Shërbimi Informativ Shtetëror dhe çdo shërbim inteligjent shqiptar, Ministria e Jashtme, Ambasada Amerikane ne Tirane, Ambasada e Shqipërisë ne SHBA apo edhe CIA amerikane nuk kane nevoje te njoftohen sipas Edi Rames.

Me një mesazh takohen vetëm agjentet e rëndomte ose mafiozet, por kurrë kryeministrat.

Çfarë është ky, kryeministër apo agjent, dhe ne se është i tille për ke punon?

Drejtësia ka pune plot dhe te lehte bile me Ramen.

Se ky është kaq i trashe sa qe i pohon vete fajet shume te renda te tij.

Përfundimisht s’kemi kryeministër, por një ordiner, qe s’ka lidhje me shtetin!