AKTUALITET, 11 Shkurt 2024, 18:11

Makina u përmbys dhe u dogj, policia: Nga aksidenti në Belsh një 8-vjeçare ka marrë dëmtime të lehta

Makina u përmbys dhe u dogj, policia: Nga aksidenti në Belsh një

Policia ka dhënë detaje në lidhje me aksidentin në Belsh, ku bën me dije se makina pasi ka dalë nga rruga është përmbysur dhe është përfshirë nga flakët.

Kanë qenë qytetarë të rastit që kanë nxjerrë në kohë nga makina nënën me fëmijët e saj binjakë, pa shpërthyer ende në flakë, të cilët janë transportuar më pas me një mjet privat drejt spitalit të Beratit.

Sipas policisë, nga ngjarja ka mbetur e lënduar vetëm një vajzë 8-vjeçare, e bija e drejtuesit të mjetit. E mitura ndodhet në spital, jashtë rrezikut për jetën. Ka nisur puna për zbardhjen e shkaqeve të aksidentit.

"Rreth orës 16:45, në aksin rrugor “Belsh-Kuçovë”, automjeti me drejtues shtetasin E. M., ka dalë nga rruga dhe për këtë shkak automjeti është përfshirë nga flakët.

Si pasojë është dëmtuar lehtë dhe po merr asistencë mjekësore vajza e shtetasit E. M., 8 vjeçe (pasagjere), e cila është jashtë rrezikut për jetën.

Grupi hetimor në vendngjarje po punon për përcaktimin e rrethanave të këtij rasti."-tha policia.