AKTUALITET, 20 Shkurt 2024, 18:19

Jorida Tabaku i bashkohet protestës së opozitës, ja kush e shoqëron

Jorida Tabaku i bashkohet protestës së opozitës, ja kush e

Në protestën e sotme të opozitës ka marrë pjesë dhe deputetja Jorida Tabaku, e cila nuk i është bashkuar zyrtarisht grupimit të Sali Berishës dhe Gazment Bardhi.

Deputetja shprehu skepticizëm pak ditë më parë në një reagim të gjatë, ndërsa është deklaruar publikisht kundër sulmeve ndaj SPAK si dhe kundër aksionit të opozitës në Parlament duke sjellë bllokimin e seancave.

Tabaku shihet në protestë bashkë me ish-deputetin, Alfred Rrushaj, i cili drejtonte grupin parlamentar të Partisë Demokratike në vitin 2021, kur edhe nisi përplasja brenda kësaj partie.