AKTUALITET, 20 Shkurt 2024, 19:06

Haradinaj as nuk çohet në këmbë, Kryetari i AAK-së takim të ftohtë me Albin Kurtin (VIDEO)

Haradinaj as nuk çohet në këmbë, Kryetari i AAK-së

Sot në Stantërg të Kosovës është shënuar 35-vjetori i Grevës së Minatorëve. Në këtë organizim kanë marrë pjesë kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, deputetë të Kuvendit të Kosovës dhe kryetarë komunash.

Ajo që ka rënë në sy para fillimit të ceremonisë është një përshëndetje e ftohtë në mes të liderit të AAK-së, Ramush Haradinaj dhe kryeministrit Albin Kurti.

Haradinaj s’është çuar fare në këmbë kur i është afruar kryeministri Kurti për ta përshëndetur, ndërkohë dhe shtrëngimi i duarve ka qenë i ftohtë.