AKTUALITET, 21 Shkurt 2024, 09:42

Gjendet sasi eksplozivi në një biznes në Sarandë

Gjendet sasi eksplozivi në një biznes në Sarandë

Një sasi lënde plasëse është gjetur në derën e jashtme të një dyqani në Sarandë.

“Sot, rreth orës 08:20, në lagjen nr. 2, Sarandë, në derën e jashtme të një dyqani në pronësi të shtetasit I. Th., është konstatuar një kallëp me lëndë të dyshuar plasëse.

Grupi hetimor vijon veprimet për sqarimin e rrethanave të ngjarjes, identifikimin dhe kapjen e autorit/ëve”, raporton policia.