AKTUALITET, 20 Shkurt 2024, 22:16

Gjekmarkaj reagon pas protestës së opozitës dhe publikon fotot: Magjia e bashkimit kthehet në uragan popullor

Gjekmarkaj reagon pas protestës së opozitës dhe publikon fotot:

Deputeti i Partisë Demokratike, Agron Gjekmarkaj ka reaguar pas protestës së opozitës, e zhvilluar sot (20 shkurt) përpara kryeministrisë.

Me anë të një postimi në Facook, Gjekmarkaj shkruan se “Magjia e bashkimit kthehet në uragan popullor”.

Gjekmarkaj poston disa foto nga protesta e zhvilluar mbrëmjen e kësaj të marte, e cila për herë të parë zhvillohet pa praninë e liderit historik të kësaj partie, Sali Berisha.

Ish-kryeministri mbajti një fjalim nga një podium të imporvizuar nga shtëpia e tij ku po vuan arrestin e shtëpisë që nga fund dhjetori i vitit të kaluar.