AKTUALITET, 1 Shkurt 2023, 12:19

Dyshohet se dhunoi gruan, vihet në pranga 56-vjeçari në Këlcyrë, kapet i riu me çifte

 

Dyshohet se dhunoi gruan, vihet në pranga 56-vjeçari në

56-vjeçari me inicialet S. Sh., është vënë në pranga pasi dyshohet se ka ushtruar dhunë fizike ndaj bashkëshortes së tij.

Në njoftimin zyrtar të policisë bëhet me dije se në Gjirokastër është arrestuar dhe një 29-vjeçar. Ai është kapur me 1 armë sportive, pa lejen përkatëse. 

Njoftimi i policisë Përmet

Ushtroi dhunë fizike ndaj bashkëshortes, vihet në pranga 56-vjeçari. Specialistët e Seksionit për Hetimin e Krimeve të Komisariatit të Policisë Përmet arrestuan në flagrancë shtetasin S. Sh., 56 vjeç, banues në fshatin Gurë, Këlcyrë, pasi ka ushtruar dhunë fizike ndaj bashkëshortes së tij.

Materialet në ngarkim të shtetasit S. Sh. i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Rrethit Gjyqësor Përmet, për veprime të mëtejshme.

---

Specialistët e Seksionit për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Gjirokastër referuan materialet në Prokurorinë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Gjirokastër, për veprën penale "Mbajtja pa leje e armëve të gjuetisë dhe sportive", në ngarkim të shtetasit L. K., 29 vjeç, banues në Gjirokastër, pasi është kapur nga shërbimet e Policisë, duke mbajtur 1 armë sportive, pa lejen përkatëse.

Materialet i kaluan Prokurorisë, për veprime të mëtejshme.