AKTUALITET, 19 Prill 2024, 13:52

Bombat molotov gjatë protestës tek Bashkia Tiranë, reagon delegacioni i BE në Shqipëri: Dënojmë dhunën

Bombat molotov gjatë protestës tek Bashkia Tiranë, reagon

Delegacioni i BE në Shqipëri ka reaguar pas protestës së opozitës para Bashkisë së Tiranës për dosjen 5D, ku u hodhën bomba molotov në drejtim të godinës.

“Ne dënojmë fort dhunën gjatë protestës së sotme në qendër të Tiranës, gjatë së cilës u hodhën mjete ndezëse të improvizuara në godinën e bashkisë.

Akte të tilla nuk kanë vend në një shoqëri demokratike dhe nuk kanë të bëjnë fare me të drejtën legjitime për protestë paqësore”, shkruhet në Twitter.