AKTUALITET, 13 Prill 2024, 09:07

Automjeti përplaset me motorin në aksin Lushnjë-Berat! Plagoset 62-vjeçari, ja si është gjendja e tij

Automjeti përplaset me motorin në aksin Lushnjë-Berat! Plagoset

Një aksident ka ndodhur në aksin  “Lushnjë-Berat” rreth orës 08:00 të mëngjesit të sotëm.

Raportohet se një automjet tip “Toyota”, me drejtues shtetasen me iniciale E. Ç., është përplasur me një motor.

Si pasojë e aksidentit drejtuesi i motori me iniciale E. B., rreth 62 vjeç, është dëmtuar dhe u transportua në spital për ndihmë mjekësore.

Lushnjë/Informacion paraprak

Rreth orës 08:00 në aksin rrugor “Lushnjë-Berat”, automjeti tip “Toyota”, me drejtues shtetasen E. Ç., është përplasur me një motomjet që drejtohej nga shtetasi E. B., rreth 62 vjeç.

Si pasojë e përplasjes është dëmtuar drejtuesi i motomjetit shtetasi E. B., i cili është transportuar në spital për ndihmë mjekësore.

Grupi hetimor po punon për sqarimin e plotë të rrethanave dhe shkakut të aksidentit.