AKTUALITET, 4 Shkurt 2023, 13:45

Aksidenti në Durrës, policia zbardh vdekjen e 66-vjeçarit: U përplas nga një automjet, arrestohet shoferi

Aksidenti në Durrës, policia zbardh vdekjen e 66-vjeçarit: U

Policia ka zbardhur aksidentin e ndodhur dje në fshatin Jubë të Durrësit ku humbi jetën një 66-vjeçar.

Teksa dje u raportua se viktima doli nga rruga dhe më pas humbi jetën, policia njofton se ai është përplasur nga një makinë, teksa shoferi është larguar menjëherë nga vendi i ngjarjes.

Ndërkohë është bërë i mundur edhe arrestimi i A. Z., për veprat penale “Shkelja e rregullave të qarkullimit” dhe “Largimi nga vendi i aksidentit”.

Njoftimi i policisë:

DVP Durrës/Zbardhen dhe dokumentohen ligjërisht, rrethanat e aksidentit rrugor të ndodhur mëngjesin e djeshëm, në fshatin Jubë, ku humbi jetën një 66-vjeçar.

Në vijim të informacionit të dhënë ditën e djeshme, sipas të cilit, në fshatin Jubë, shtetasi Q. T., 66 vjeç, humbi kontrollin mbi drejtimin e motomjetit që i doli nga rruga dhe për pasojë, 66-vjeçari humbi jetën, ju bëjmë me dije se:

Grupi hetimor ka iniciuar menjëherë veprimet proceduralo-hetimore, me qëllim përcaktimin e shkakut të aksidentit. Ka rezultuar se shkak për daljen nga rruga të motomjetit që drejtohej nga shtetasi Q. T., ka qenë përplasja nga automjeti me drejtues shtetasin A. Z., i cili është larguar menjëherë nga vendi i aksidentit.

Shërbimet e Policisë Rrugore të Durrësit, si rezultat i veprimeve të shpejta operacionale, kanë bërë të mundur lokalizimin dhe arrestimin e shtetasit A. Z., 64 vjeç, banues në Manzë, Durrës, për veprat penale “Shkelja e rregullave të qarkullimit” dhe “Largimi nga vendi i aksidentit”.

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë, për veprime të mëtejshme.